Popo Estetiği Nedir?

Popo Estetiği, kalça bölgesinde doğuştan veya sonradan ortaya çıkan şekilsel bozuklukları düzenlemek amacıyla uygulanır. Cerrahi bir operasyon olan popo estetiği estetik kaygı ile yapıldığı için işlemin temel amacı kalça bölgesini görsel açıdan daha hoş ve belirgin kıvrımlara kavuşturmaktır.

Bu bölgede meydana gelen şekilsel bozukluklar kimi zaman genetik yatkınlıktan kaynaklanırken kimi zaman ise yaşlanma ile birlikte ortaya çıkar. Özellikle fazla değeri ve sarkma sonrası kötü bir görüntü ortaya çıkar. Bu nedenle birçok kadın için popo büyütme kaçınılmaz olur.

popo büyütme

Popo estetiği günümüzde bayanların en çok tercih ettiği operasyonlardan biridir. Yapılan işlemler sonrası popo yani kalça bölgesi daha belirgin ve düzgün kıvrımlara sahip olur. Estetik amaçlı tercih edilen popo büyütme birçok kadını hayalindeki fiziksel güzelliğe kavuşturur. Estetik cerrahlar tarafından yapılan bu işlem sonrası görsel açıdan hoş bir görünüm elde edilir.

Popo estetiği sonrası ortaya çıkan muhteşem görüntü kadını psikolojik ve sosyal açıdan olumlu etkiler. Mevcut kalçanı şeklini değiştirmek amacıyla yapılan popo büyütme poponun dik ve daha şekilde durmasını sağlar.

Özellikle yaşlanma ve kilo kayıpları sonrası ortaya çıkan kötü görüntüyü ortadan kaldırmak amacıyla popo büyütme yapılır. Vücuda uyumlu olarak tasarlanan silikon protez veya kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri kullanılır. Ortaya çıkan başarılı sonuçlar sonrası birçok kadın popo büyütme yaptırarak belirgin ve düzgün kıvrımlara sahip olur.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir operasyon olan popo büyütme sırasında genel anestezi kullanılır ve hastanın isteği doğrultusunda uygun teknikler tercih edilir. Popo büyütme iki farklı yöntemle uygulanır. Bu yöntemlerden ilki hastanın kendi vücudundan popo bölgesine transfer edilen yağ dokusudur.

Liposuction olarak adlandırılan bu teknikle vücudun farklı bölgelerinde ve kalçanın kenarında bulunan fazla yağ dokusu kalçayı dikleştirmek amacıyla kullanılır. Bunun dışında kalça bölgesi büyük olan kişilerde ise fazla yağ hücresi liposuction yöntemi ile alınır ve popo yeniden şekillendirilir.

Kimler Popo Estetiği Yaptırabilir?

Popo yapısından memnun olmayan her birey popo estetik yaptırabilir. Doğuştan görüntü ve şekilsel bozukluğu bulunan kişiler popo büyütme ile daha belirgin kıvrımlara sahip dik yapılı bir popoya sahip olabilirler. Ayrıca yaşlanma ile birlikte vücut derisinin sarkmaya başlaması sonrası popo bölgesinde meydana gelen düzlük popo büyütme ile yeniden hoş bir görüntüye kavuşur.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Kadın bedeninin en önemli kıvrımlarından biri de popo bölgesidir. Vücut hatlarını çekici hale getirmek amacıyla popo dikleştirme ameliyatı son dönemlerde tercih ediliyor.

Popo dikleştirme ameliyatı sırasında sarkan vücut derisi alınır ve popo kullanılan dolgu malzemesi ile dik bir hale gelir. Estetik cerrahlar tarafından yapılan bu ameliyat tamamen hastanın isteği beklentisi ve ihtiyacı doğrultusunda şekillenir.

Popo Estetik Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Bu estetik operasyon günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda farklı yöntem ve tekniklerle gerçekleşir. Bu yöntemlerden biri olan yağ transferi popo bölgesinde etkili sonuçlar ortaya çıkarır.

Özellikle vaser liposuction sonrası vücudun farklı noktalarından alınan yağ hücresi popo bölgesine transfer edilir. Bu yöntem sayesinde kalça hem belirgin hem de yuvarlak bir görünüme ulaşır.

Popo büyütme için kullanılan bir diğer önemli teknik ise popo protezidir. Vücuda uyumlu bir şekilde tasarlanan bu protezler uzman cerrahlar tarafından istenilen boyutta popo bölgesine yerleştirilir. Kullanılan bu teknik sonrası hastanın iyileşmesi zaman alabilir fakat istenilen etkili sonuçlar da elde edilir.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kişilerin öncelikle alanında başarılı bir cerrah tercih etmesi gerekir. Ayrıca hasta beklentisini ve ihtiyacını açıkça ifade etmelidir. Bunun dışında operasyon öncesinde hastanın kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması ve sigara, alkol tüketimine ara vermesi gerekir.

Popo Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Estetik operasyonlar hakkında net bir süre belirtmek pek mümkün olmuyor. Aynı şekilde popo estetik tamamen kişiye özel planlanır. Bu nedenle popo büyütme ile birlikte çoğu zaman farkı estetik işlemler de kombine edilebilir. Popo estetik genellikle 1 ve 1 buçuk saat içerisinde tamamlanır.

Popo Estetik Ameliyatı Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

Cerrahi işlemler içerisinde yer alan popo büyütme ağrılı bir işlem değildir. Ameliyat sırasında genel anestezi ve ameliyat sonrasında ise ağrı kesici kullanılır. Bu nedenle hastalar hafif ağrılarla bu süreci atlatırlar.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Kadın bedeninde önemli bir bölge olan popo zamanla hacım kaybına uğrar. Bu nedenle medikal estetik de yaşanan teknolojik gelişmeler kadınların ilgi odağında yer alır. Dolayısı ile popo büyütme kaçınılmaz olur. Birçok kadın silikon protezler yerine kendi vücudundan alınan yağ hücrelerini tercih eder.

Liposuction yöntemi ile hastanın basen, bel ve karın bölgesinden alınan fazla yağ hücreleri zarar görmeden popo bölgesine transfer edilir. Bu tekniğin uygulanması kolay, iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. İşlemin ve iyileşme sürecinin hızlı olması daha aza tercih edilmesini sağlamıştır.

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Vücut dokusuna birebir uyum sağlayan dolgu malzemeleri ve silikon protezler popo estetiğinin de vazgeçilmez unsurları içerisinde yer alır. Düz ve hacim kaybına uğramış popo yapısına sahip kişiler, daha şekilli ve belirgin bir popoya sahip olmak amacıyla silikon protez kullanmayı tercih ederler. Küçük kesiler yardımıyla kalça bölgesine protezler yerleştirilir.

Ayrıca hastanın isteği doğrultusunda girinti ve çıkıntıları tamamen yok etmek amacıyla hastanın vücudundan alınan yağ hücreleri silikon protezlerin üst ve yan kısımlarına enjekte edilir. Böylece daha yuvarlak, şekilli ve belirgin bir kalça yapısı meydana gelir.

Dolgu ile Popo Büyütme

Kalça kıvrımlarını daha belirgin hale getirmek amacıyla dolgu maddesi ile popo büyütme işlemi yapılır. Cerrahi işlem içermemesi bakımından birçok kadın bu teknik sayesinde popo estetik yaptırabilir. Popoyu istenilen boyuta getirmek amacıyla dolgu enjekte edilir. Böylece popo daha çıkık ve hacimli görünür.

Popo kaldırma, poponun yaşlanma ile birlikte aşağı doğru sarkması ve hacmini kaybetmesi durumunda uygulanır. Operasyon sırasında fazla deri vücuttan atılır ve popo bölgesi dolgu ya da farklı maddelerle kaldırılır. Böylece popo bölgesi daha dik ve dinç bir yapıya kavuşur.

Yağ Dolgusuyla Popo Estetik Nasıl Yapılıyor?

Yağ dolgusu hastanın kendi vücudundan alınan bir hücre yapısıdır. Liposuction işlemi ile birlikte vücudun farklı noktalarında biriken yağlar kontrollü bir şekilde alınır ve zarar görmeden popo bölgesinin ihtiyacı kadar enjekte edilir.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Her operasyon sonrasında olduğu gibi popo büyütme sonrası hastanın kaliteli dinlenmesi ve uyuması gerekir. Hastanın en az 1 ay süreyle korse kullanması önerilir.

Kullanılan korse sayesinde popo daha kolay şekil alır. 4. haftadan sonra hastanın vücudundaki morluk ve ödemler ortadan kalkar. Hasta yavaş yavaş artık yürüyüş ve egzersizler yapabilir.

Popo Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik sonrası hasta gün içerisinde hafif yürüyüşler yapmalıdır. Bunun dışında ağır iş ve egzersizlerden kaçınmak gerekir. Ameliyattan sonraki 3. gün hasta banyo yapabilir.

Dikiş yerlerinin enfeksiyon kapmaması için antibiyotik ve ağrı kesici kullanması önerilir. İyileşme sürecini hızlandırmak için hasta popoya uygun tasarlanan korse tercih etmelidir.

Popo Estetiği Fiyatları 2022

Popo estetiğinin fiyatları kullanılan tekniğe ve uygulanan işlemlere göre değişir. Ameliyat sırasında hastaların bir kısmı kendi vücudundan alınan yağ hücresini tercih ederken bir kısmı ise silikon protezler kullanır. Ayrıca cerrahi operasyon tercih etmeyen hastalara ise popo dolgusu uygulanır. Bu nedenle popo estetiği fiyatları kişiye özel planlanır.

Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Popo sarkması germe operasyonu ile birlikte ortadan kalkar. Böylece popo bölgesinden sarkan fazla deri alınır ve popo bölgesi gergin bir yapıya kavuşur. İsteğine bağlı olarak popo dikleştirme ameliyatı da uygulanır.

Popo Büyütme Operasyonlarından Sonra Popomun Üzerine Oturabilir Miyim?

Estetik sonrası poponun üzerine oturmak için belli bir zamanın geçmesi gerekir. Özellikle popo protezi tercih eden hastaların en az 3 hafta beklemesi gerekir. 3. haftadan itibaren tüm hastalar popolarının üzerine rahatlıkla oturabilirler.

Popo Büyütme Ameliyatına Bağlı Riskler Nelerdir?

Popo ameliyatına bağlı olarak ortaya çıkan riskler içerisinde sıklıkla enfeksiyon görülür. Hasta bu konuda hassas olursa herhangi bir sorun yaşanmaz.

Popo Estetik Ameliyatı Sonrası Ameliyat İzi Kalır Mı?

Bu ameliyatta kullanılan yağ hücreleri sonrası popo bölgesinde herhangi bir iz ortaya çıkmaz. Fakat popo protezi sonrası dikiş izi bulunur. Bu izler genellikle görünür değildir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme Kalıcı Bir Çözüm Sunar Mı?

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme diğer yöntemlere oranla daha kalıcı ve başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. Ortaya çıkan başarılı sonucun devam edebilmesi için kişilerin bu konuda dikkatli davranması ve beslenmesine önem vermesi gerekir.

Operasyon Sonrasında Spor Yapılabilir Mi?

Estetik cerrahlar tarafından yapılan popo estetik sonrası hastanın ilk 3 hafta sadece yürüyüş yapması önerilir. Yara izlerinin iyileşmesi ve oluşan ödem ve kızarıklıkların tamamen ortadan kalkması zaman alır. Bu nedenle popo büyütme olan hastaların spor yapabilmesi için ameliyatın üzerinden en az 1 ay geçmelidir. Hasta kendini iyi hissettiği andan itibaren spor yapabilir.

Erkeklerde Popo Estetik Yaptırabilir Mi?

Popo estetiğinin her ne kadar kadınlar tarafından tercih ediliyor olsa da  dış görünümüne önem veren erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Bu operasyon daha çok küçük kalça yapısına sahip erkekler tarafından tercih edilir.

Yapılan operasyon ve işlemler sonrası vücut hatları ile uyum sağlayan düzgün ve şekilli bir kalça yapısı elde edilir. Böylece erkeklerde günümüzde uygulanan medikal estetik işlemler sayesinde kendilerini daha iyi hissedebilirler.

Popo Büyütmenin Riskleri Var Mıdır?

Kalça estetiği son dönemlerin en popüler uygulamaları içerisinde yer alır. Uzman cerrahlar tarafından yapılan popo büyütme ile popo yeniden şekillenir ve genç görünür. Popodaki deformasyonlar ve kötü görüntüler yapılan estetik uygulamalar ile son bulur. Güvenilir bir operasyon olduğu için herhangi bir risk içermez. Bu nedenle operasyon öncesi alanında başarılı ve deneyimli bir hekim tercih etmek gerekir.

Cerrah seçiminin doğru yapılması ve hastanın bu konuda dikkatli davranması halinde popo büyütme herhangi bir risk içermiyor. Ameliyat sonrası hafif morluk, ödem ve kızarıklık oluşabilir. Bu durumlar tamamen geçicidir.

Dikiş izinin enfeksiyon kapmaması için düzenli bakımının yapılması ve doktor tarafından önerilen ilaçların kullanılması gerekir. Tüm bu hususlara dikkat edildiği taktirde popo estetik son derece başarılı ve risk içermeyen bir operasyondur.